Doktoři jí celý život tvrdili, že to nejde… ale šlo to, dokonce přes Skype

Poznala asi 30 různých ortopedů, vyslechla si hafo diagnóz, ale úleva nikde. Setkala se s arogancí, přezíravostí, nezájmem.

Její počínající vbočený palec nikoho nezajímal, nikdo v něm neviděl souvislost s dalšími problémy v těle a už vůbec ne hrozbu. Přitom blokády SI skloubení mají jasnou mechanickou souvislost se vbočeným palcem, stačí znát pár jednoduchých principů a dělat úplně jednoduché cviky a problémy prostě začnou mizet.

Přestože to bude skoro rok, kdy jsem ji viděla naposledy, všimla jsem si řady nesrovnalostí v pohybu, o kterých jsem byla přesvědčena, že bych dokázala vyřešit a výrazně jí ulevit. Nikdy mě nenapadlo, že bych jí dokázala přesvědčit o tom, jak moc jí dokážu pomoci.

Překvapil mě její kontakt, když si přečetla případovou studii se slovy:

“Hledám řešení už dlouho a tvůj přístup mě oslovil.”

Byla jsem nadšená, svou práci miluji, jenže už nikdy nechci rušit osobní konzultace se slovy omlouvám se, vybouchlo mi hlídání. Tak raději osobní konzultace moc nedělám a nebo si zařídím hlídání minimálně tuplovaně.

Zaskočila mě dotazem: “Jak mi můžeš pomoct online?”

První, co mě napadlo totiž bylo, že absolutně nijak. Protože z mého pohledu se potřebovala naučit pár věcí, jejichž učení bývá pro mnoho lidí náročné i osobně, natož online.

Ve skutečnosti ten dotaz zabrnkal na můj vnitřní motor:

Miluji, když zajiskří touha po konstruktivním řešení s touhou pomáhat.

Když jsem mohla sesumírovat online kurz na srovnání vbočených palců, tak proč ne tohle. Mozkové buňky mi začaly pracovat na plné obrátky, najednou jsem viděla kámošku, které jsem kdysi dávno poradila pomůcku na úlevu od bolesti, aby zvládala každodenní ranní brigádu. Bleskla mi hlavou rychlá myšlenka, jak jsem tehdy přemýšlela, když jsem hledala řešení pro Markétu a už jsem se ptala, zda bude v pořádku malý nákup (před mou premiérovou online konzultací). Hned ten den jsem si nainstalovala Skype a za pár dní jsem jeho funkčnost vyzkoušela s kámoškou.

A byl tady den D – moje první Skype konzultace

Promyslela jsem si předem snad všechno, co budu potřebovat, jaké náčrtky, vizualizace, silné a slabé stránky osobní konzultace vs. video. Jaké souvislosti budu vysvětlovat, jaké pomůcky si mám přinést k počítači, aby vysvětlení bylo jasné a rychlé. No, jediné, co jsem nepromyslela bylo to, že se mi mezi tím aktualizuje počítač a Skype prostě zmizí 😀

Takže trapas hned na začátek, málem jsem zkolabovala, vždyť ta paní je celebrita, vlivná a úžasná žena, všichni ji milují (včetně mě) to je moje sebevražda, ještě předtím, než začnu. Napadlo mě, že když tohle nezvládnu, budu asi nadosmrti chodit kanálama. Naštěstí jsem si vzpomněla na jeden její kurz, který mě doslova postavil na nohy. Mohla mi to dát vyžrat, byla to moje chyba, protože jsem měla zkontrolovat také techniku. Nejenže mě kvůli technice neshodila, pomohla mi vše vyřešit, konzultace se odehrála, poděkovala mi a napsala krásnou referenci.

AAAle, tam ještě nejsme, raději nebudu předbíhat.

Skype jsem znovu nainstalovala a konzultace se zpožděním začala.

Sice jsem nemohla postupovat úplně stejně, jako bych postupovala při osobní konzultaci a bylo to nové a zvláštní, náročné na soutředění a spolehlivý zdroj adrenalinu.

Potřebovala jsem jednoduchý způsob, jak zjistit nerovnováhu v pánvi, aspoň zhruba, proto jsem ji požádala, aby si dala ruce v bok a podle toho jsem ji bombardovala dalšími dotazy.

Koukám na ni a syším se říkat: “Vypadá to, že máš pravou nohu delší.”

A ona na to, ano, mám diagnózu, doktorka mi tu nohu měřila. Vybafla jsem tedy, jakouže metodu ta doktorka použila, když něco takového tvrdí, vždyť já jsem na první pohled viděla, že tady je třeba pracovat a ne stanovovat diagnózy.

V takovém případě mě vždycky zachvátí vlna emocí, vždyť je to tak jasné: Když má někdo vbočený palec, nebo jakékoliv problémy s chodidly, je velmi nepravděpodobné, že cvičením nejde nic udělat. Naopak! Prakticky nemáte šanci vyřešit problémy, které s tím souvisejí bez základních souvislostí! Nejsem lékařka a ani nemám tu moc vyškrtnout ze zdravotnictví metody, které mrhají penězi i zdravím a bolí mě, že to nedokážu změnit. Polykám lavinu asociací na téma mrhání a beznaděj.

Jsem teď a tady a čelím velké výzvě. Ještě nikdy nikomu jsem nepomohla takhle zjednodušeně. Každý krok, který jsme zvládly, byl drsný. Naučila jsem ji pár cviků, vysvětlila jsem, jak funguje koleno, co je třeba dělat, aby se mohla chrupavka vyživovat bez omezení. Nepřekvapil mě její šok, když se úleva dostavila téměř okamžitě a stále trvá.

Překvapilo mě to, že jsme to zvládly za necelé dvě hodiny na Skypu.

Sečteno a podtrženo:

Dvě holky, dvě hodiny na Skypu, jedna pomůcka za pár korun a jedna velká výzva.

Výsledek: Řešení, které uniklo několika desítkám ortopedů a úleva, která stále trvá

Svou práci prostě miluji.

A co říká ta tajemná dáma?

70 minut stačilo na srovnání 1,5cm kratší nohy. Jsem neuvěřitelně nadšená a vděčná. Předtím než jsem poznala Zuzku, tak jsem věřila lékařům, kteří mi říkali, že s mými problémy s kyčlemi nejde nic dělat.

Zuzka je profík a přistupovala ke mně naprosto profesionálně. Děkuji moc, jdu cvičit.

Martina Brandová, 
spoluautorka VIP klubu Zákony BOHATSTVÍ?!
autorka tréninku pro ženy, který mě postavil na nohy

 

Zavedla jsem online konzultace, protože Vám pomáhám ráda a online konzultace mi pomáhají překonat časové omezení, které stále řeším.

Mám ráda jednoduchá řešení, malé změny s velkými výsledky, které co nejlépe zapadnou do do Vašeho životního stylu.

 

Zuzana Kejíková
Zuzka pomáhá lidem pochopit, proč obvyklé metody řešení vbočených palců opakovaně selhávají a své klienty s radostí učí, jak díky účinnému odstranění příčiny a efektivnímu nastartování regeneračních procesů, srovnat vbočené palce jednou provždy. "Napsala jsem pro Vás krátké pojednání o tom, jak se dívat na řešení vbočeného palce, aby přestal blokovat genialitu Vašeho těla a také Vás nasměruji k jeho vyřešení, stáhnete si jej kdykoliv zdarma zde: Kdyby Váš vbočený palec uměl mluvit, nestačili byste se divit, jak drsně by Vám vynadal"
Komentáře