Který srovnávač vbočeného palce 100% funguje?

srovnavač vbočeného palce mechanismus

Byla jsem upřímně překvapena, když jsem zjistila, že v dnešní době existuje zázračný srovnávač vbočeného palce, který Vás zbaví vbočeného palce jednou provždy. Ovšem nikdy jsem neobjevila člověka, kterému by takový zázračný srovnávač vbočeného palce opravdu pomohl a co více, většinou se setkávám s lidmi, kterým takový zázrak vbočený palec zhoršil.

Vbočený palec mě vždycky fascinoval, nejen vychýlení palce z osy, také kostka, která na něm naroste, ptala jsem se mnoha odborníků, jak se to vlastně může stát, že někdo má palec rovný, někomu se ohne pouze první článek palce a někdo má palec ohnutý do pravého úhlu a vlastně nikdy jsem nedostala uspokojivou odpověď, dokud jsem neobjevila celostní přístup k řešení vbočeného palce.

Tento článek ( i příručku Zatočte s halluxem jednou provždy) jsem se rozhodla napsat poté, co si moje babička koupila jeden ze zázraků na srovnání vbočeného palce koupila a její vbočený palec se v průběhu dvou měsíců výrazně zhoršil.

Vůbec netvrdím, že srovnavač vbočeného palce je úplně neužitečný, on fungovat může a dokonce velmi kvalitně, jen je třeba dodržet pár zásad, které vycházejí z principů problému.

100% funguje každý a současně žádný srovnavač vbočeného palce

Když dodržíte postup, respektující fyzikální zákony mechaniky, bude Vám kterýkoliv z korektorů vbočených palců výborným pomocníkem, když postup nedodržíte, raději si korektorem neubližujte.

Vbočený palec je pouze důsledek (symptom) mechanického problému s pohybovým aparátem. Bohužel korektory vbočeného palce, které se jeví jako ideální možností symptomatické léčby tohoto symptomu působí na zhoršení, dokud neodstraníte mechanickou závadu v pohybovém aparátu. Vše podrobně vysvětluji v praktické příručce za pár korun Zatočte s halluxem.

Další články na téma vbočených palců najdete v rubrice Vbočený palec.

Který srovnávač vbočeného palce je tedy nejlepší?

Na trhu najdeme tři základní typy korektorů vbočeného palce, všechny mají společné to, že směřují palec zpět do roviny, liší se mechanismem, jakým je palec do roviny směřován a všechny mají stejnou slabinu (řešení symptomu vytrženého z kontextu), která v konečném důsledku způsobí, že výsledek srovnání je zcela opačný, než srovnání.

Vyšší cena u korektorů halluxů neznamená lepší efekt, v případě vbočených palců se efekt dostaví až se zbavíte mechanické závady v pohybovém sytému, což mimo jiné zahrnuje správný styl chůze.

srovnavač vbočeného palce - princip

 

Kterýkoliv z korektorů může pomoci pouze tehdy, je-li využit jako jeden z několika kroků jediné funkční strategie odstranění vbočených palců, kterou jako první zveřejňuji v eBooku Zatočte s halluxem

Srovnávač vbočeného palce číslo jedna

První typ korektoru je cenově velice příznivý, většinou jej koupíte do cca 200 Kč a využívá jednoduchý mechanismus, je uchycen kolem chodidla v místě nártu a podélné klenby nožní, ukotven je většinou ještě kolem paty, palec jakoby tahal za hlavičku směrem do roviny. Korektor s důmyslnějším mechanismem tohoto typu se může cenou vyšplhat až k tisícům korun.

srovnávač vbočeného palce

 

Obdobný mechanismus využívá také tejping vbočených palců. Tejp je něco jako pružná, či pevná náplast, která se používá v určitých schématech k podpoře pohybového systému. V dnešní době existuje již hodně masérů, kteří si tuto techniku oblíbili pro efektivnější pomoc klientům. Pokud zvažujete místo tohoto typu korektoru využití tejpu, je třeba, aby Váš vbočený palec už byl rozhýbaný a hlavně, abyste v běžném pohybu již nezahrnovali mechanickou závadu pohybového sytému, která vbočený palec způsobovala.

Výhodou tohoto typu korektoru je to, že se u většiny z nich můžete rozhodnout, zda je budete používat ve dne, v noci, nebo ve dne i v noci. Tejp Vám zůstane nalepen cca 3-7 dní.

Srovnávač vbočeného palce číslo dvě

Druhý  typ korektoru je cenově náročnější a zdánlivě účinnější. Protože dokáže vyvinout větší tlak na palec, ke zhoršení (to není překlep, opravdu jsem chtěla napsat zhoršení) – dojde rychleji.

S tímto korektorem určitě nemůžete chodit, hodí se jako noční pomůcka. Je jen na Vás, zda budete potřebovat takovou noční pomůcku, součástí strategie zbavení se halluxů je také chůze s pomocí korektoru (pro urychlení procesu), to znamená, že k tomuto korektoru můžete potřebovat ještě jeden, se kterým se dá chodit.

Může způsobovat otlačení palce a zarůstání nehtu, nicméně takto důmyslný mechanismus jistě stojí za pozornost.

srovnávač vbočeného palce

Srovnávač vbočeného palce číslo tři

Meziprstní silikonový korektor je absolutně geniální, pokud si chcete palec rychle katapultovat do ostatních prstů, je proto třeba jej používat velmi opatrně a minimálně, pouze pokud už nevidíte žádnou jinou možnost.

Zdánlivá dočasná úleva je vzápětí vykoupena rychlým a očividným zhoršením, protože palec je opravdu velký silák oproti ostatním prstům. To znamená, že dokud nevidíte opravdový posun palce směrem k rovince, určitě jej nepoužívejte.

Mechanismus zdánlivé úlevy funguje tak, že ostatní prsty (kromě palce) se všechny o něco více zdeformují a palec má na chvíli více místa, proto pociťujete zdánlivou úlevu, do doby, než palec začne vyžadovat více místa.

Opravdu tento typ korektoru, pokud bez něj nedokážete žít, používejte až máte odstraněnou příčinu problému.
srovnávač vbočeného palce

 

Srovnávač vbočeného palce číslo čtyři

Kombinuje doslova božské účinky dvou předchozích typů, buďte prosím velmi opatrní, pokud chcete používat tento korektor. Samozřejmě, chápu jeho oblibu, pokud Vám přináší úlevu. Nebylo by lepší investovat o kapku efektivněji a začít systematicky odstraňovat příčinu?srovnavač vbočeného palce

 Slabina všech srovnávačů vbočeného palce

Vbočený palec je symptom( důsledek, kontrolka) něco jako tento symbol na palubní desce Vašeho auta.

Můžete si koupit nálepku a přelepit tento symbol na palubní desce svého automobilu (srovnávač vbočeného palce), nebo prostě odbrzdit tu ruční brzdu a ta kontrolka sama zhasne.

Ano, vím, není jednoduché tomu uvěřit, že kostka, kterou pan ortoped zapsal jako diagnózu hallux valgus a doporučil ortopedické pomůcky, které Vám problém zhorší, je lehce řešitelná u maséra. Kdyby to byla nejhorší věc, kterou kdy medicína spáchala na lidech, mohli bychom jásat.

Vbočený palec a jeho operace

Operaci vbočeného palce si můžete představit asi takto:

Přijedete do autoservisu, že Vám na displeji palubní desky pořád svítí tahle trapná kontrolka (takový červený vykřičník v kolečku)Bez nazvu-7

Automechanik se podívá na displej a říká:

Hmm, máme tady v nabídce několik možností řešení a všechny platí pojišťovna. Můžete ihned dostat nálepku, kterou displej přelepíte, nebo Vám na počkání displej zaděláme bakelitem, ať Vás to neotravuje, nebo ten displej můžeme odstranit.

Jak se Vám líbí předchozí řešení?

Dopřáli byste ho svému autíčku, kterému stač odbrzdit ruční brzda?

Já teda ne, ani kdyby mi za to ta pojišťovna dala pokutu.

V eBooku Zatočte s halluxem nabízím za pár korun takové řešení pro vbočený palec, jako odbrzdění ruční brzdy Vašeho autíčka.

 

Co by se asi stalo, kdybyste jezdili autem jeden den se zataženou ruční brzdou?

A co třeba týden, měsíc a nebo snad 80 let?

Nebylo by třeba lepší tu brzdu odbrzdit a nevytvářet další zbytečné problémy typu zbytečně vysoká spotřeba paliva, nadměrné opotřebení a co já vím, co se tam ještě všechno může dít úplně zbytečně. Chudáci normální lidé a co třeba aktivnější sportovci, kteří používají nožky mnohem více. A není Vám líto třeba dětí?

 

Zuzana Kejíková
Zuzka pomáhá lidem pochopit, proč obvyklé metody řešení vbočených palců opakovaně selhávají a své klienty s radostí učí, jak díky účinnému odstranění příčiny a efektivnímu nastartování regeneračních procesů, srovnat vbočené palce jednou provždy. "Napsala jsem pro Vás krátké pojednání o tom, jak se dívat na řešení vbočeného palce, aby přestal blokovat genialitu Vašeho těla a také Vás nasměruji k jeho vyřešení, stáhnete si jej kdykoliv zdarma zde: Kdyby Váš vbočený palec uměl mluvit, nestačili byste se divit, jak drsně by Vám vynadal"
Komentáře