Jak jsem se ke vbočeným palcům dostala?

Dnes jsem již klidná, protože vím, že moje dcera nebude potřebovat operaci, korektory, ani další plané naděje, když se o své tělo bude smysluplně starat.

Ale vždycky to tak nebylo… 

Byla doba, kdy mi vháněl slzy do očí všudypřítomný obraz zdeformované, rozsekané a sešroubované náctileté nožky. A to jsem ještě vůbec neměla tušení, že Amálka má všechny předpoklady k deformitám strašidelného rozsahu

S dalším studiem jsem byla čím dál tím zoufalejší. Obvykle hlubší znalost tématu mé obavy rozptýlí, ale ne když jsem četla o vbočených palcích. Našla jsem fotky z operací, kde se sekají kosti, viděla jsem revmatické nohy, otlaky a další možnosti deformit a jejich komplikací, které bych nepřála ani těm nejhorším lumpům, a které se měly stát mé dceři.

Pokračovala jsem v hledání, i když jsem se spíš děsila toho, co dalšího ještě uvidím. Kdyby šlo jen o mě, tak bych to už dávno vzdala, jenže nešlo jen o mě.

Časem jsem se začala chytat každého stébla a začala jsem přemýšlet nad tím, že věda má ve vbočených palcích jasno, přestože studie o halluxech mají prazvláštně průkazné závěry. Říkala jsem si, že se na mě třeba jednou usměje štěstí a něco objevím, ale popravdě to byla chabá útěcha ve srovnání s tou děsivou prognózou, které jsem dnes a denně čelila.

Zlom nastal, když mě napadlo hledat mimo oficiální vědecké prameny a BINGO! 

Řešení bylo na světě. 

Sice to něšlo tak rychle, jako v tomto textu, nicméně jsem konečně začala někam směřovat.

Musela jsem oběhat a zaplatit hezkých pár kurzů, vyzkoušet na sobě, přesvědčit se, že to funguje i na bolesti zad, které jsem měla po pádu z koně, potuplované těhotenstvím a porodem, téměř nesnesitelné (to je jiný příběh). Na vlastní kůži jsem zjistila že srovnat vbočený palec není tak velký problém, (no…když nejste batole…). Zařídila jsem si živnost a praxi, kde jsem pomáhala svým klientům. Zjistila jsem docela šokující fakta a to, že mé často podvrtnuté kotníky, bolavá kolena, skoliotické držení těla, bolavé nohy v některých více, či méně sexy botkách, jsou prostě jen důsledkem úplně jiného problému. Pro představu, když jsem se viděla zpětně, vypadala jsem spíše jako Quasimodo, než jako žena a upřímně, fakt jsem pro svou dceru nebyla zrovna reprezentativním vzorem.

Nakonec jsem získala přesně to, co jsem potřebovala, v procesu testování jsem vyřešila své vbočené palce, které nebyly žádná velká výzva (tou byl spíše celý zbytek těla) a hlavně jsem začala cvičit s Amálkou, deformace začaly ustupovat a časem se nám povedlo nožky zregenerovat. Cvičíme cca 2x týdně a vbočené palce se nezhoršují.

Můžete si říkat, že bych se měla spíš stydět, když jsem vypadala jako Zvoník od Matky Boží a nebyla jsem pro svou dceru dobrým vzorem pohybového stereotypu, to samozřejmě můžete a mrzí mě to. 

Jenže jak bych Vám pak mohla pomoci?

Pevně věřím tomu, že spíše než stud pro mě, Vás již hlodá to, jak moc Vám mohu pomoci právě s tím Vaším vbočeným palcem?

Své rady jsem sepsala do pdf souboru s názvem Zatočte s halluxem jednou provždy, o kterém zjistíte více, zde>>>

 

 

Kdyby Váš vbočený palec uměl mluvit, nestačili byste se divit, jak drsně by Vám vynadal

Proč vbočený palec raději smysluplně řešit již dnes, než nesmyslně čekat, až se pokazí něco více?

Zuzana Kejíková
Zuzana Kejíková
autorka

Ve svých publikacích pomáhá lidem pochopit, proč obvyklé metody řešení vbočených palců opakovaně selhávají a své klienty s radostí učí, jak díky účinnému odstranění příčiny a efektivnímu nastartování regeneračních procesů, srovnat vbočené palce jednou provždy.