Je úplně jedno, zda jste muž a nebo žena, kostrč máme nadělenu všichni. Kostrč je malinká, má pouhých pár centimetrů a přesto dokáže svému majiteli natropit pěknou řádku problémů.
Kdysi dávno, v mých dornovských začátcích jsem dostala do rukou svou babičku, přesto, že měla jisté obavy se mi svěřila do péče, za což jsem jí nesmírně vděčná.
Při vyšetření kostrče jsem zjistila, že má kostrč zalomenou směrem do těla.
Začala jsem se vyptávat na pády na zadek, což takovou zalomenou kostrč směrem do těla obykle způsobí. Při povídání jsme oprášily ošklivý pád na lyžích, asi tak před 50 lety, běhání po nemocnicích, po rentgenech, bolestivou menstruaci a další vrtochy spojené s vykloubenou kostrčí.
Tak jsem babičce vysvětlila, že má kostrč zalomenou směrem do těla a ukázala jsem ukazováčkem výstižné gesto, jak je asi kostrč zakřivená směrem do těla. Babička na mě chvíli koukala a pak mi na to řekla, že to ona přece ví, že to viděla na rentgenu.
Zatímco jsem uvolňovala svaly, abych mohla kostrč narovnat, babička mlčky přemýšlela a za chvíli na mě vystartovala, jak je možné, že vím, jakým směrem má kostrč, když byla na tolika vyšetřeních a zjistili to až na rentgenu, kde sama mohla vidět její tvar.
Tak jsem na to odpověděla, že nejenže umím lokalizovat tvar vykloubení, ale že to vykloubení jako takové vůbec není důležité. Jediná důležitá věc na vykloubení kostrče z mého pohledu je to, jak rychle ji nacvaknu zase na původní místo.
Další možností, jak lze kostrč vykloubit je například porod, ještě se mi nestalo, že by maminka po porodu měla rovnou kostrč.
Tak mě napadlo, že když lékaři potřebují rentgen, aby věděli v jakém postavení je kostrč, mohlo by být užitečné, kdybych o tom něco napsala, protože to vypadá, že genialita Dornovy metody umí s kostrčí pracovat rychleji, efektivněji a levněji než klasická medicína. Všechny alternativní metody mají své kouzlo a Dornova metoda je mnohdy rychlejší a efektivnější, než chemická léčba.
Úplně jednoduše – kostrč je kostička připojená ke zbytku páteře kloubem a sama má v sobě nějaký ten kloubík. To znamená, že jako jde každý jiný kloub v těle usadit tak, jak patří, jde to i s kostrčí.
Představte si třeba rameno, chtěli byste ho mít po pádu vykloubené už napořád? Asi těžko, bez ruky by se Vám fungovalo dost blbě vzhledem k tomu, že jedna ruka je 50% všech rukou, které na těle průměrný homo sapiens sapiens má narosteny.
Mám kamarádku, která si užila hezkých pár let s vykloubenou kostrčí, chodila od lékaře k lékaři a vždy si užila digitální vyšetření kostrče – česky řečeno prst v zadku, v medicíně totiž digitální nemá nic společného iPodem, tabletem, ani jiným chytrým zařízením moderního věku, v moderní medicíně se jde na kostrč pěkně po staru – digitem=prstem.
Průměrný laik (bez jakýchkoliv znalostí anatomie) se základním kurzem Dornovy metody umí zjistit, jak vypadá kostrč. A ještě k tomu bez rentgenu a jiných vyšetření, která jsou stejně zbytečná, když dornovec hned v zápětí kostrč nacvakne tak, jak patří.
Klient má po problému a průměrný dornovec ušetří zdravotnímu systému několik desítek, možná několik set tisíc. Podotýkám, že pouze usazením kostrče, vůbec neberu v potaz, co všechno takový dornovec dokáže. Já sama jsem narovnala zatím teprve desítky kostrčí, za pár let to budou stovky.
Když je kostrč rovně, hned se kostra tváří o něco veseleji 🙂
Kostrč je totiž jako taková nenápadná jedovatá ještěrka, skoro není vidět, při prohmatání je malinká, ale jakmile ji někdo vyvede z rovnováhy, ukáže co umí.
Co tedy všechno kostrč dokáže?
aj.
Jak se to té mršce může povést?
Zase to napíšu úplně jednoduše, v těle je pouze jediný možný způsob uspořádání. Jakákoliv odchylka způsobuje VŽDY menší, či větší problémy.
Kostrč je zrovna na takovém nešťastném místě v pánvi, kde je hodně cév a nervů, které by měly mít dost prostoru, aby v nich mohlo nerušeně proudit to, co v nich proudit má.
Tak jinak pánev je miska, ve které jsou orgány, které lidé používají na mnoho různých činností, třeba na rozmnožování a kostrč tvoří zadní část misky. V misce jsou uloženy jediným možným způsobem například vaječníky, děloha, prostata, močový měchýř, cévy a nervy.
Když misku zezadu zdeformujeme, rozmnožování neprobíhá tak, jak má a nezáleží na tom, zda jde jen o trénink rozmnožovacích procesů nebo již o snahu dosáhnout cíle rozmnožovacího procesu, tedy vyrobit a porodit mláďátko.
Pánev je vlastně takový back office pro pohlavní orgány, aby mohly rozmnožovat. Představte si, že Vaše záloha nefunguje tak, jak má, byli byste naštvaní? No já ano a úplně stejně reagují Vaše pohlavní orgány, jsou naštvané, když nemohou naplnit svůj účel s maximálním výkonem a efektivitou.
Úplně stejně je ovlivněn konečník nebo ženami velmi oblíbené menstruační bolesti.
Trochu jinak je ovlivněna krční páteř, přece jen si ji nenosíme přímo v pánvi a kostrč nám na ni nemůže tlačit, i kdyby to byla sebejedovatější ještěrka.
Už staří Číňané si všimli, že tělo je propojeno různými způsoby a úplně stejně si naše partička terapeutů Dornovy metody začala všímat a postupně jsme potvrdili to, že narovnání kostrče velmi často uvolní krční páteř.
Někdo tomu říká zázrak, já tomu říkám genialita Dornovy metody.
Opakuji tedy to, za co se kostra stydí nejvíce…
A aby se kostra nemusela stydět, zkuste následující…