Bosonožci a vbočený palec? Je to vůbec možné? ANO – nestabilní první metatarz

nestabilní metatarz

Dlouho jsem hledala způsob, jak bych Vám mohla ukázat problém, který souvisí se vbočeným palcem a přetrvává také u bosonožců, kteří mají palce úplně rovné. Mám pro tento problém svůj “pracovní” název nestabilní první metatarz.

Pro mě je nestabilní první metatarz předvoj vbočených palců, jen mám problém to vysvětlovat lidem, protože s ním nejsou obvykle spojeny téměř žádné symptomypalec je rovný. No vysvětlujte někomu, že má vbočený palec, když se podívá na nohu a má palec rovný 🙂 To si kdekdo zaťuká na čelo 🙂

A pak se to stalo! Asi osud 🙂

Napsala mi jedna oslnivá dáma, že se jí moc líbí můj projekt na Startovači https://www.startovac.cz/projekty/jak-srovnat-vboceny-palec-bez-operace/, že určitě existují miliony lidí, kterým mohu pomoci, ale ona zaručeně není jednou z nich, protože má palce rovné a vůbec žádné symptomy.

Napsala mi

“co nosim bosoboty, tak se citim fakt dobře, nejlip je mi v petiprstacich…pravidelne z lehka beham a rada sportuju…“

a přidala tuhle fotku 🙂

nestabilní první metatarz

Okamžitě jsem zajásala – byl tam – nestabilní první metatarz, který Vám konečně můžu ukázat.

Lenka Žďánská

Ta úžasná dáma si říká TOULAVÁ SEVEŘANKA a jmenuje se Lenka Žďánská, už déle, než 5 let prozkoumává krásy laponské přírody za severním polárním kruhem, a s půlnočním sluncem nebo polární září nad hlavou přibližuje dobrodružství v divočině všem, kteří o tom zatím jen tajně snili. Více o Lence a nekonečných dobrodružstvích objevíte na jejím blogu www.lenka-zdanska.cz

Hned jsem jí napsala, ať se podívá na mezeru mezi palcem a ukazováčkem, to je jasný indikátor toho, že první metatarz ujíždí do boku. To, že se prsty rozšiřují od sebe může, ale nemusí být nutnou součástí nestabilního metatarzu.

Kdyby všichni řešili svá chodidla již v této fázi, byla bych prakticky bez práce.

V této fázi jste téměř bez symptomů (obvykle máte občasné pocity nepohodlí v pohybovém systému) a máte rychlé výsledky.

Lenka se zamyslela a napsala mi, že ji občas zabolí koleno při běhání a někdy dostává křeč do levého chodidla.

Jo! Pomyslela jsem si, to je přesně ono, to vyřešíme.

Teď jsem v koncích, nejlepší bude, když se připojíte do našeho rozhovoru, protože v tuto chvíli nabral obrátky.

Lenka: Bude se mi lépe běhat?

Já: Ano, samozřejmě!

Lenka: No vidíš, a já si do teď žila v představě, jak mám zdravá chodidla 🙂

Já: Noooo, zdravější, než 90% lidí určitě, jenže já vidím větší obrázek.

Lenka: Tím líp, tak co s tím můžu dělat?

Já: Usadit klouby a nahodit všech 600 svalů, brnkačka.

Hned druhý den jsme se potkaly na Skypu, Lenka je zvyklá cvičit, což je úplně super, protože jsme jen upravily společně techniku některých cviků a večer mi Lenka ještě napsala:

Tak jsem si ještě zacvičila a cítila jsem, jak mi pracují prsty chodidel… a levá kyčel párkrát zakřupala. Byl to moc příjemný večer, děkuju Zuzko, dobrou.

Usínala jsem s pocitem blaženosti, který se mi rozléval po těle. Cítila jsem se tak živá, konečně se mi povedlo někomu vysvětlit, jak moc pomáhá znalost základních souvislostí pohybového systému.

A zrovna bosonožcům chybí k dokonalosti jen malilinkatý kousíček, přesně ten, který popisuji ve své knize, která se zrovna rodí na Startovači https://www.startovac.cz/projekty/jak-srovnat-vboceny-palec-bez-operace/

A toulavá seveřanka?

Slíbila, že bude poctivě cvičit a brzy nám pošle fotku svých pokroků 🙂

Novinky 22.11 (po týdnu cvičení)

Levá fotka je po týdnu cvičení, pravá fotka je původní.

nestabilní první metatarz

 

Lenka mi napsala, že cítí nějakou změnu, ale nedokáže ji pořádně definovat. Také, že vidí rozdíl, když srovná fotku před týdnem a dnešní, popisuje to tak, že se „palec hodil hezky do lajny“. Lenka cítí také uvolnění v prstech.

Co na fotce vidím já?

Nejdříve se dívám na prsty, když jsou rovnější, znamená to pro mě, že první metatarzy jsou stabilnější, obnovuje se správné rozložení hmotnosti při statické zátěži i v pohybu. Dále vidím, že se rozvolnily některé blokády v prstechobnovuje se příčná klenba.

Co to obvykle znamená pro tělo? Kyčel pustil svalový soulad v pravé noze, už se začíná pohybovat ve svém přirozeném rozsahu a přestává prsty vychylovat. Všech cca 600 svalů začíná spolupracovat na 100% a výkon Lenčina těla se začíná dotýkat svého plného potenciálu. To znamená snížení rizika úrazu na minimum, zvýšení regeneračního potenciálu na maximum a postupné vymizení občasných křečí.

 

27.11.2017 Lenka poslala úžasnou referenci, musela jsem z ní udělat video, to prostě jinak nešlo 🙂

 

Ten pokrok byl úžasný, reference vytuněná, a to ještě není všechno. Napsala mi Lenčina maminka…

Lenka samozžejmě poslala fotky, tady jsou, zase po týdnu 🙂

 

P.S. Miluji Lenčin pokrok a baví mě sledovat rychlé a efektivní změny s minimem změn v životě, proto zavádím online konzultace, kde Vám pomohu vypilovat techniku barefoot na 100%. Stačí jedna konzultace, díky které si budete ze svého pohybu budete užívat maximum a garancí vrácení peněz.

Více o online konzultaci zde>>>

Nebo si za zlomek ceny můžete koupit knihu, kterou dostanete pod stromeček a třeba na všechno přijdete sami, když máte skvělý vztah ke svému tělu, jako Lenka.

https://www.startovac.cz/projekty/jak-srovnat-vboceny-palec-bez-operace/

Zuzana Kejíková
Zuzka pomáhá lidem pochopit, proč obvyklé metody řešení vbočených palců opakovaně selhávají a své klienty s radostí učí, jak díky účinnému odstranění příčiny a efektivnímu nastartování regeneračních procesů, srovnat vbočené palce jednou provždy. "Napsala jsem pro Vás krátké pojednání o tom, jak se dívat na řešení vbočeného palce, aby přestal blokovat genialitu Vašeho těla a také Vás nasměruji k jeho vyřešení, stáhnete si jej kdykoliv zdarma zde: Kdyby Váš vbočený palec uměl mluvit, nestačili byste se divit, jak drsně by Vám vynadal"
Komentáře
  • Kdyby Váš vbočený palec uměl mluvit,

    nestačili byste se divit, jak drsně by Vám vynadal

  • Nejnovější příspěvky
  • Facebook
  • Kampaň na Starovači je dostupná zde

    https://www.startovac.cz/projekty/jak-srovnat-vboceny-palec-bez-operace