Drahá dětská obuv a je po problému. Vážně???

Opravdu ta drahá dětská obuv pomůže?

Pro zdravé dětské nožky po celý život?

Do jaké míry jsou dětské boty ideální prevencí?

Platí pravidlo čím dražší, tím lepší?

IMG_1691

Já vidím nejraději všechny bytosti kolem sebe zdravé a šťastné a u dětí to platí dvojnásob.

Neznám jediného rodiče, který by pro své dítě nechtěl to nejlepší, bez ohledu na disponibilní finanční zdroje, ale kde má vzorný rodič hledat podklady pro rozhodování? U výrobce? Lékaře? Podologa? A nebo stačí se řídit selským rozumem? Tím selským rozumem, který znamená zdravé nohy po celý život?příčná klenba otisk

Proč některé děti, dokonce děti velmi dobře situovaných rodičů mají ploché nohy a vbočené palce? Mimochodem, už dávno je prokázáno, že genetické faktory nejsou tak všemocné, jak si vědci původně mysleli.

Jak jednou řekl Albert Einstein, problémy nelze vyřešit na úrovni, kde vznikají, je třeba se poohlédnout o úroveň výše.

pohled na chodidlo

Když doplním širší kontext a moudrost Alberta Einsteina, je poměrně jasné, že deformaci chodidla nelze vyřešit u chodidla.

Ale kde je ta dostatečně vyšší úroveň, která znamená zdraví pro naše chodidla s minimálním úsilím? Je třeba hledat v pohybovém systému jako celku.

Když se na deformace chodidla podíváte jako na důsledek mechanické závady v pohybovém systému, uvědomíte si, že pohybový systém znamená kostru i svaly. Pak máte techniku odstranění jakékoliv mechanické závady v pohybovém systému přímo na stříbrném podnose.

Pokud Vás právě napadla otázka, proč Vám tohle nesdělil Váš lékař, tak se klidně přiznám, že jsem se na to ptala také.

Časem mě přestalo bavit se ptát na otázky, kterými nemůžu nic změnit a tak jsem se začala ptát, jak můžu něco změnit a dětem opravdu pomoci ke zdravým nohám na celý život.

Aby se rodiče v nejhorším případě nemuseli nechat natlačit do operace, která má nízkou pravděpodobnost zvýšení kvality života, protože není založena na uchopení problému v dostatečně široké perspektivě.

Podotýkám – nejsem odpůrcem západní medicíny, jsem jen odpůrcem zákroků, které až šokují nízkou efektivitou, protože řeší problém v příliš úzké perspektivě.IMG_1626

Protože každý člověk může mít zdravé nohy po celý život, začala jsem psát tento blog, který Vám může být ideálním pomocníkem a průvodcem na cestě nejen ke zdravým chodidlům. Největší radost mám, když můžete na vlastní kůži pocítit genialitu svého tělapečující o znovuobjevení Vaší rovnováhy a zdraví.

Nepoužívám žádné abrakadabra metody, pouze se na problémy chodidel (nejen u dětí ) dívám z širší perspektivy a věřte mi, kdyby se jakýkoliv lékař podíval ze správného úhlu pohledu, možná poněkud nesrozumitelně a příliš odborně by Vám řekl totéž, co se dočtete v tomto článku.

V širší perspektivě drahá a zdravotní dětská obuv není tak důležitá, jak je všeobecně přijímáno. Jádrem problému je pohybový systém bez mechanických závad.

Nevím, zda je to pro Vás dobrá, nebo špatná zpráva, jediné, co vím je to, že 100% zdraví chodidel souvisí s fungováním pohybového systému bez mechanických závad. Jak poznáte jedním mrknutím oka, že v pohybovém systému máte mechanickou závadu popisuji v eBooku zdarma: Blokátory geniality Vašeho těla.

Při výběru botů je nejdůležitější, aby nožce dětská obuv nebránila v přirozeném pohybu chodidla a aby nikde netlačila.

Pokud si nehýčkáte žádnou mechanickou závadu v pohybovém systému, nezáleží tedy na tom, zda máte značku Geox, Primigi, Superfit, nebo Lasocki. Viděla jsem strašně tvrdé a nepraktické drahé dětské boty, stejně jako příjemně ohebné levnější.

Podle mých znalostí (ve svém oboru jsem poměrně sečtělá) by měla mít dětská obuv ohebnou podrážku, byla jsem velmi překvapena, když jsem zjistila, že ani drahé dětské boty, myslím tím značky Superfit, Geox, Primigi nejsou všechny úplně měkké. Je možné, že tím výrobce sleduje mi neznámý cíl, nicméně z mého pohledu je ideální bota, která má co největší ohebnost, protože ta umožňuje zachování funkcí chodidla.

Nemyslím tím, aby byla podrážka tak měkká, že vypustíte duši při každém našlápnutí na kámen, myslím tím ohebnost do všech směrů, aby se chodidlo mohlo pohybovat.

Babská rada o tom, jak bosá chůze po trávě je skvělá pro zdravá chodidla je velmi pravdivá, přestože je kapku vytržená z kontextu.

Pravdou je, že pro zdravé nožky je opravdu ideální bosá chůze bez ponožek (ponožky snižují aktivitu svalů na chodidle) po trávě. Pokud nemáte zahradu s krásnou travičkou, která by přímo vybízela k bosé chůzi, možná Vás potěší, že stačí chůze po různorodých materiálech.

Existují boty, které simulují bosou chůzi, najdete je pod názvem barefoot, nabídka je dnes opravdu široká, můžete si koupit modely mnoha výrobců pro děti i dospělé.

Mějte prosím na paměti, že bosá chůze není všemocná a dokud máte mechanickou závadu v pohybovém systému, existuje velmi malá pravděpodobnost, že dosáhnete znatelného a trvalého zlepšení.

 Čemu se vyhnout při nákupu botů?

Díky svým zkušenostem jsem zjistila, že tvrdé podrážky při chůzi zhoršují začínající deformace chodidla.

Odpružení antishock dodává při chůzi příjemný pocit, ale v konečném důsledku mechanickou závadu v pohybovém systému prohlubuje.

V případě, že chcete zachovat zdraví svých chodidel a chodidel Vašich dětí, raději zainvestujte do odstranění závady pohybového sytému, je opravdu minimum klientů, kteří mají mechanickou závadu tak zabudovanou, že nejde odstranit.

Odpružené boty jsou ideálním řešením, když potřebujete dočasnou úlevu od symptomů (více o symptomech v eBooku zdarma, ke stažení zde>>>).

Odpružená dětská obuv a zdravotní obuv není ani řešením ani prevencí problémů s chodidly.

Pokud mi nevěříte a píši tady pravý opak toho, co se dozvíte na ortopedii, tak to vím a jste-li aspoň trošku open minded, doporučuji eBook zdarma Blokátory geniality Vašeho těla.

Upřímně, možná, nožky naší budoucí generace stojí za pár minut Vašeho času a možná ne, fakt Vás neznám.

 

 

 

 

 

Zuzana Kejíková
Zuzka pomáhá lidem pochopit, proč obvyklé metody řešení vbočených palců opakovaně selhávají a své klienty s radostí učí, jak díky účinnému odstranění příčiny a efektivnímu nastartování regeneračních procesů, srovnat vbočené palce jednou provždy. "Napsala jsem pro Vás krátké pojednání o tom, jak se dívat na řešení vbočeného palce, aby přestal blokovat genialitu Vašeho těla a také Vás nasměruji k jeho vyřešení, stáhnete si jej kdykoliv zdarma zde: Kdyby Váš vbočený palec uměl mluvit, nestačili byste se divit, jak drsně by Vám vynadal"
Komentáře