TEST: Ohrožuje vbočený palec také Vaše zdraví?

Vbočený palec je jako špička ledovce v lavině dalších problémů. Tvrdit Vám, že máte čekat, až se lavina utrhne, by bylo přinejmenším barbarské. To nejmenší, co pro sebe můžete udělat, je zjistit, jak daleko je ta Vaše lavina.

Zda vbočený palec ohrožuje také Vaše zdraví, zjistíte v tomto jednoduchém testu.

TEST  má tři oblasti: Co vidíme, co cítíme a co se nám děje.

Kdyby tento test měla slečna Jana z případové studie, její problémy by nikdy nedošly tak daleko.

Případová studie je ke volně ke stažení na této stránce:

Případová studie

 

1. Co vidíme

Jednoduše prozkoumáme palec pohledem. Obvykle je vbočený palec (hallux valgus) klasická kostka u základny palce. Stupeň poškození si můžete změřit pomocí úhlu, který zjistíte podle náčrtu na obrázku.

 

Ale…

Problémy si můžete užívat také v případě, máte-li ohnutý palec v půlce. 

hallux valgus ineterfalanegeusNa první pohled banální kosmetická záležitost, která zdobí nožku většiny populace. U lékaře zjistíte, že to je normální a že se s tím nic nedělá, je to logické, protože nedělá problémy a nevytváří symptomy. Takto ohnutý první článek palce u nohy je totiž symptomem sám o sobě. Tento symptom znamená více či méně vážný a systematicky se zhoršující problém pohybového aparátu.

Proč o svém problému buď nevíte, nebo si jej nespojujete s ohnutým prvním článkem palce, vyplývá z evoluční přizpůsobivosti člověka. Jednoduše se stále přizpůsobujete systematickému zhoršování.

Pokud Vám to zní příliš děsivě, snad Vás uklidním tím, že tento proces můžete nejen zastavit, ale také eliminovat jeho důsledky, stačí postupovat podle mého návodu, který jsem nazvala: Zatočte s halluxem jednou provždy.

Možná Vás potěší, že pokud máte jakékoliv související problémy, deformovaný první článek palce Vás může upozorňovat na to, že Vaše další problémy, zejména jsou-li opakovaně se vracející, je třeba řešit od základů. Vše jsem pro Vás od A do Z vypracovala ve svých radách Zatočte s halluxem jednou provždy.

 

2. Co cítíme

Asi nejtypičtějším indikátorem vznikajícího vbočeného palce je zvláštní pocit v místě příčné klenby nožní. někdo tento pocit může popisovat, jako trnutí a někdo jako křeč. Obojí znamená, že první metatarz uhýbá ze své fyziologické pozice.

 

Méně specifičtějším pocitem jsou křeče, které postihují lýtka. Pokud Vás trápí tyto křeče, doporučuji se podívat na další příznaky vbočených palců.

Jakmile Vám lupou při chůzi kostičky v nártu, můžete se spolehnout na to, že se za nějakou dobu budete moci pochlubit viditelným vbočeným palcem. V tomto případě doporučuji projít si další body testu a zamyslet se nad tím, nakolik se Vaše symptomy shodují. Samozřejmě, že dělám maximum, abych Vám dokázala pomoci s velkým poškozením, nicméně stále platí, čím dříve začnete, tím méně Vás čeká práce a tím lépe budete vycházet se svým tělem. Kdykoliv se můžete zde>>> připojit k majitelům mých rad, kteří umí o své tělo pečovat smysluplně.

Nemáte-li revmatoidní artritidu a cítíte bolest v kolenních, nebo kyčelních kloubech, doporučuji začít co nejdříve s postupem, který uvádím ve svých radách, protože čím větší kloub, tím větší problém. Další podrobnosti můžete najít také v článku Varování: Vbočený palec ohrožuje celé Vaše tělo.

 

3. Co se Vám děje

Již dávno je zdokumentovaná souvislost mezi vbočenými palci a podvrtnutými kotníky. Tato souvislost vyplývá z mechanismu vzniku vbočeného palce. Faktem je, že pokud máte vbočený palec (klidně jen začínající), máte vyšší pravděpodobnost úrazu nejen kotníku. Ještě vtipnějším faktem je, že po jakémkoliv úrazu dolní končetiny se již bez postupu, který uvádím ve svých radách, prakticky neobejdete.

Pochopím, že teď mi moc nevěříte, proto raději vysvětlím. Vbočený palec vzniká důsledkem vychýlení prvního metatarzu a první metatarz se vychyluje, protože vyrovnává nerovnováhu v pohybu. Jednoduše řečeno, ve svých radách učím srovnat nerovnováhu v pohybu, vrátit metatarz na místo a regenerovat poškození.

Nejohroženější skupinou jsou ženy, přesněji řečeno maminky. Těhotenství a porod (dokonce i sekcí) s tělem zacloumají natolik, že prakticky každá maminka najde v mých radách pro své tělo něco nezbytného. Stačí prozkoumat příznaky vznikajícího vbočeného palce a bude Vám jasné, jaké následky těhotentví si můžete odnést až do truhly.

Máte-li další zdravotní problémy, doporučuji se prokliknout na článek Varování: Vbočený palec ohrožuje celé Vaše tělo, kde se tématu problémů, které souvisejí se vbočenými palci věnuji hlouběji.

Take se Vám může hodit případová studie:

Případová studie

 

Zuzana Kejíková
Zuzka pomáhá lidem pochopit, proč obvyklé metody řešení vbočených palců opakovaně selhávají a své klienty s radostí učí, jak díky účinnému odstranění příčiny a efektivnímu nastartování regeneračních procesů, srovnat vbočené palce jednou provždy. "Napsala jsem pro Vás krátké pojednání o tom, jak se dívat na řešení vbočeného palce, aby přestal blokovat genialitu Vašeho těla a také Vás nasměruji k jeho vyřešení, stáhnete si jej kdykoliv zdarma zde: Kdyby Váš vbočený palec uměl mluvit, nestačili byste se divit, jak drsně by Vám vynadal"
Komentáře